טיפולי שיניים משקמים

צרו עמנו קשר
לקביעת תור לפגישה
ונחזור אליכם בהקדם
במקרה של חסר שיניים מרובות, מסיבות שונות, ניתן להשתמש בפתרון של תותבת נשלפת..
כל אמצעי לשחזור השיניים שלא ניתן להוציאו מהפה מאחר והוא מודבק, נחשב לתותבת קבועה..

מרבית האנשים יעדיפו לשחזר שן קדמית חסרה, אך ידחו את התיקון בשן חסרה בחלק האחורי של המשנן (הפה). במקרים רבים, כל שן שחסרה עלולה לגרום לבעיות עתידיות חמורות. מה קורה כאשר חסרה שן?

כאשר שן נהרסת או נעקרת, מתערער שווי המשקל של מערך השיניים, ואז נוצרת שרשרת של אירועים שמשפיעה על כל תקינות המערכת.

במנשך, כל שן תומכת ונתמכת על ידי שיניים אשר סמוכות לה. כאשר שן אחת חסרה, נוצר מנשך בלתי מאוזן, מה שיכול להוביל לכדי מצב שהשיניים הסמוכות יתחילו לזוז ולשנות את מיקומן הטבעי. זה יוצר לחץ מזיק על השיניים והלסתות, מה שיביא להתפתחות מחלת חניכיים בהמשך.

תזוזת השיניים, בין היתר, עלולה להביא לשינוי במגע הטבעי ביניהן ויכולים להיווצר רווחים בין השיניים, אשר בתוכם עלולים להצטבר חיידקים שיגרמו לעששת ומחלות חניכיים.

מעבר לכך, כפי שאבדן שן קדמית פוגעת בחיוך הטבעי, כך אבדן שיניים אחוריות עלול לגרום לשקיעת הלחיים ושינוי במראה הפנים.
 

כיצד מטפלים בשיניים חסרות
שיקום קבוע על ידי כתר: כתר הוא שחזור קבוע של השן, הוא עשוי זהב או מתכת מצופה חרסינה. הצורה שלו כצורתה של כותרת שן, והוא מודבק על גבי שאריות השן ההרוסה.

שיקום קבוע על ידי גשר: גשר הוא שחזור קבוע שנועד להשלים שיניים חסרות או שן חסרה אחת. בדומה לכתר, גם גשר הוא עשוי מתכת מצופה חרסינה, אך להבדיל, הוא מודבק בפה אל השיניים הסמוכות לשן החסרה לאחר שמבוצע תהליך הכנה להתקנתו בפה.

שיקום נייד על ידי תותבות נשלפות: כשלא ניתן לשחזר שיניים חסרות באמצעות גשר קבוע, משלימים את השיניים החסרות על ידי תותבות שחובקות ונאחזות באמצעות ווים אל השיניים הקבועות בפה. התותבות ניתנות להוצאה, מאחר והן אינן מודבקות על גבי השיניים.

תותב הוא מתקן מלאכותי שנועד להחליף שן טבעית, בין אם מדובר בחלק מהשיניים בפה או בכל.

סוגי תותבות: קבועות, זמניות (שלמות או חלקיות) ונשלפות 3 השיניים. 
 

מטרת התותבות היא להחזיר את תפקוד השיניים הטבעי (אכילה, לעיסה ודיבור) ויצירת מראה אסתטי הולם. עם זאת, חשוב לציין שלצד היתרונות ישנם גם חסרונות כגון: תותבות נוטות לזוז, לא ניתן ללעוס איתן כל סוג של אוכל, אחרי כל ארוחה יש לבצע בהן ניקיון יסודי, ולעתים הן גורמות נזק לחניכיים בעקבות לחץ שנוצר בזמן הלעיסה.
 

מהי מטרת התותבות?

טלפון
03-3772288
חירום - 054-5789466
כתובת
שדרות יהודית 3, תל אביב

 
Esthetic Line - 
המרכז לשיקום הפה
צרו עמנו קשר לקביעת תור לפגישה ונחזור אליכם בהקדם
צרו עמנו קשר לקביעת תור לפגישה ונחזור אליכם בהקדם
Esthetic Line - 
המרכז לשיקום הפה
טלפון
072-33-80-438
חירום - 054-5789466
כתובת
שדרות יהודית 3, תל אביב